home » artykuły » Wypożyczanie sprzętu plażowego - czy to się opłaca?
08.07.2014 r.

Wypożyczanie sprzętu plażowego - czy to się opłaca?

Wynajem sprzętu plażowego, koszy, parasoli, parawanów i leżaków może być świetnym pomysłem na własny biznes. Turyści coraz chętniej wypożyczają sprzęt i akcesoria plażowe, a także zabawki i koła ratunkowe, dzięki którym mogą nauczyć dzieci pływania i spędzić miłe chwile nad morzem. Koszt wypożyczenia leżaka lub parawanu waha się od kilku do kilkunastu złotych za dobę – taki wydatek może ponieść każdy z nas.

Czy to się opłaca?

Przed wyjazdem nad morzem pakujemy jedynie najważniejsze rzeczy – zwłaszcza jeżeli jedziemy pociągiem albo autokarem. Chyba nikt z nas nie wpadłby na pomysł dociążania bagażu dmuchanymi materacami, leżakami czy parawanami. Nie da się jednak ukryć, że każdemu plażowiczowi zależy na wyodrębnieniu pewnej strefy prywatnej, do której dostęp ma tylko on i jego bliscy. Taką możliwość dają nam parawany, które skutecznie odgradzają kawałek przestrzeni od reszty plaży. Takie parawany możemy wypożyczyć w każdym punkcie wynajmu sprzętu plażowego – koszt dobowego wynajmu nie przekracza zazwyczaj kilkunastu złotych. Zważywszy że urlopowicze są mobilni i nie spędzają całego dnia na plaży, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu na okres kilku godzin. To bardzo wygodne rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim praktycznym osobom.

Wypożyczalnie sprzętu plażowego funkcjonują równolegle z punktami sprzętu wodnego, które oferują deski surfingowe, kajaki, rowery wodne etc. Jadąc na plażę, nie musimy zatem ekwipować się w duże i nieporęczne sprzęty – najlepsze rozwiązania mamy w zasięgu ręki!

Przykładowe wypożyczalnie:

Świnoujście:

Olsztyńska 1 Lok.1
72-600 Świnoujście
Tel. +48 508 050 378

Gdańsk:

Gdańsk Orle, wejście nr 11,
Gdańsk Stogi, wejście nr 26,
Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno, wejście nr 41,
Molo Gdańsk Brzeźno, wejście nr 50,
Gdańsk Jelitkowo, wejście nr 72,
Gdańsk Jelitkowo, wejście nr 73,
Gdańsk Jelitkowo, wejście nr 78.

Sopot:

Na całej długości plaży strzeżonej istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu plażowego i wodnego: leżaki, kosze, kajaki, rowery i skutery wodne

Władysławowo:

Wypożyczalnia Sprzętu Plażowego Suntime
Plaża, 84-120 Władysławowo
e-mail: sun-time@o2.pl

Dzwirzyno:

78-131 Dźwirzyno, ul. Krasickiego 38