home » artykuły » Internetowa wypożyczalnia gier
08.07.2014 r.

Internetowa wypożyczalnia gier

Kilka tygodni temu wystartowała pierwsza w Polsce internetowa wypożyczalnia gier video. Polscy gracze – za cenę niskiego miesięcznego abonamentu w wysokości 24,90 zł – mają możliwość grać w dostępne na platformie internetowej najpopularniejsze strzelanki i strategie.

Póki co BOP oferuje około sto tytułów, ale twórcy zapewniają, że będą systematycznie zwiększać tę liczbę. Za Box Off Play stoją wrocławski Techland (dostarczanie gier na platformę) oraz Oxycom (obsługa platformy; rozwiązania chmurowe).

Wypożyczalnia gier nie jest zupełnie innowacyjnym pomysłem. Od dłuższego czasu na rynku internetowym funkcjonuje serwis Netflixa, który daje możliwość obejrzenia nieograniczonej liczby filmów po wykupieniu abonamentu; na podobnej zasadzie działa także Spotify, choć tu produktem są utwory muzyczne. Odnosząc się do sukcesu poprzedników, możemy strzelać, że Box spotka się z równie ciepłym przyjęciem na polskim rynku.

Czy to jest bezpieczne?

Platforma jest w pełni przyjazna i intuicyjna – spełnia wszelkie normy i wymogi bezpiecznych transakcji finansowych. Obecnie znajduje się w stałej fazie rozwoju i udoskonaleń (boxoffstore.pl).

Rozwiązanie wydaje się bardzo przyszłościowe. Po pierwsze platforma daje unikalną możliwość przetestowania setek gier za symboliczną opłatą. Wykupując miesięczny abonament, mamy dostęp do wszystkich pozycji w serwisie i możemy grać przez całe dnie. Po co gromadzić na półce gry, które być może bardzo szybko nam się znudzą? Po co inwestować w kolejne tytuły, skoro nie mamy pewności, że trafią w nasz gust?

Jeżeli nie jesteśmy przekonani, czy warto zainwestować w jakąś grę, bądź nie chcemy tracić pieniędzy na zakup nowych tytułów, Box Off Play okaże się strzałem w dziesiątkę, a my będziemy mieli pewność, że mimo poniesienia niewielkich opłat nie okradamy twórców.