home » artykuły » Najlepsze miejsca do uprawnia windsurfingu w Polsce
09.07.2014 r.

Najlepsze miejsca do uprawnia windsurfingu w Polsce

Jesteś fanem sportów w wodnych, a w szczególności windsurfingu? Zastanawiasz się, gdzie najlepiej pływać? Zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem po najlepszych windsurfingowych miejscówkach i sprawdź, w których wypożyczalniach wynajmiesz sprzęt do pływania!

Jastarnia

Tej miejscowości nie trzeba nikomu przedstawiać. Mieści się ona na Półwyspie Helskim, niedaleko Juraty. Do jej głównych zalet można zaliczyć bliskość zatoki, jak i długie plaże. Dziś, jest to jedna z bardziej znanych miejscowości letniskowych, którą szczególnie umiłowali sobie fani kitesurfingu i windsurfingu. Stało się to głównie za sprawą szerokich plaż, ciepłej wody oraz dobrych warunków wietrznych. Miejsce to polecane jest przede wszystkim osobom, które chcą spróbować swoich sił w windsurfingu pierwszy raz. Znajdziesz tutaj wiele wypożyczalni sprzętu do pływania – najbardziej znane są Boards, Surf Point, Surf Paradise i Surf Szkoła.

Sprawdź dostępny sprzęt wodny na wynajem. Szukaj

Chałupy

Miejsce uznawane jest za najlepsze w Polsce do uprawiania zarówno windsurfingu, jak i kitesurfingu. Chałupy mieszczą się nad Zatoką Pucką, nieopodal Władysławowa. Słyną z płytkiej wody, dobrych wiatrów oraz szerokich plaż. To idealna lokalizacja do uczenia się windsurfingu, jak i uprawiania go profesjonalnie. Wiatr wieje przede wszystkim z zachodu. Na tym terenie znajduje się aż 7 campingów, na każdym z nich jest szkoła oraz wypożyczalnia windsurfingowa. Do najpopularniejszych zaliczamy: BO Sport, Fun Surf, Surfbrother, Surfpoint, Surfcenter, a także Surf Magic.

Darłówkowo i Dąbki

Darłówkowo jest dzielnicą Darłowa, położonego nad polskim morzem. Znajdziemy tu piaszczyste plaże oraz dobre wiatry. W okolicy zlokalizowane są również Dąbki – kolejna świetna miejscówka do uprawiania windsurfingu. Jeżeli chcesz wypożyczyć sprzęt, to możesz skorzystać z wypożyczalni Jot2 lub AR-Sport.

Powyższe miejscowości zasłynęły jako idealne spoty dla windsurferów. Jeżeli planujesz wakacje nad polskim morzem i chciałbyś spróbować swoich sił w windsurfingu, to jedna z nich na pewno będzie dobrym wyborem. Przekonaj się sam i spróbuj swoich sił na desce!