home » artykuły » Otwarcie kawiarni Plażowej
09.07.2014 r.

Otwarcie kawiarni Plażowej

W czerwcu tego roku otwarto kawiarnię Plażową nad Wisłą. Co czyni ja wyjątkową?

Klubokawiarnia mieści się na Plaży przy Moście, przy ulicy Poniatowskiego w Warszawie. Oprócz doskonałej lokalizacji w jednym z najbardziej modnych miejsc w mieście, znanych właścicieli, miejsce to ma również wiele innych zalet. Jakich?

Goście mogą wynająć jetboardy, longboardy oraz jet kayaki. Twórcy miejsca chcą, żeby stało się ono również miejscem koncertów muzycznych i spotkań kulturalnych dotyczących architektury, kina, podróży czy rzemiosła. Wokół nowej klubokawiarni znajdują elementy małej architektury, które są związane ze Stadionem Narodowym. Wielkie otwarcie miało miejsce na przełomie maja i czerwca. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że sam budynek wybudowany został z pieniędzy miasta jako projekt koncepcyjny wyłoniony w konkursie architektonicznym, współorganizowanym przez firmę Sanitec Koło S.A. i miejski Ratusz.

Kajaki, łodzie, jachty: sprawdź dostępny sprzęt wodny na wynajem. Szukaj

Właściciele Plażowej znani są z prowadzenia miejsc, takich jak klub 1500m2 do wynajęcia, restauracji Na Lato, Niedorzeczni, Sto900 i Wiślanej. Sama kawiarnia składa się z trzech poziomów, podzielonych tematycznie. Pierwsza kondygnacja to miejsce, gdzie każdy może się zrelaksować. Tutaj jest też taras z barem, a dodatkowo wygodne kanapy i stoliki. W planach jest również niewielki parkiet. Właściciele chcą, aby ta kondygnacja wykorzystywana była do spotkań lub koncertów.

Na parterze, czyli poziomie ulicy, jest właściwa kawiarnia. Można tutaj smacznie zjeść, a także posłuchać muzyki na żywo, wziąć udział w wykładzie, spotkaniu artystycznym czy potańczyć. Docelowo zlokalizowano tu duży parkiet dla miłośników zabaw tanecznych oraz strefę sportu. Znajduje się w niej stół do tenisa stołowego, sprzęt do gier plażowych i sportów wodnych. Są to dodatkowo płatne atrakcje dla gości kawiarni Plażowej.

Ponadto, zlokalizowano tutaj również punkt naprawy rowerów, teatr plenerowy, kino czy basen. To idealne miejsce zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi oraz aktywnych seniorów. Lokal czynny jest przez cały rok.

Klubokawiarnia Plażowa ma duży potencjał, już od dnia otwarcia prężnie działa – przez ostatni miesiąc zorganizowano tam wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych czy muzycznych, a to dopiero początek!

fot. Instagram