home » artykuły » Wynajął helikopter, żeby odszukać psa
22.07.2014 r.

Wynajął helikopter, żeby odszukać psa

Wielką miłość i poświęcenie wykazał właściciel młodego psa w Wielkiej Brytanii. Podczas spaceru po terenie parku narodowego, w krainie licznych jezior, pies rasy bokser, zerwał się ze smyczy i pogonił za stadem owiec. Murphy, bo tak się wabił, zaginął i mimo jego intensywnych poszukiwań przez właściciela, przez wiele dni nie udało się bokserka odnaleźć. Brytyjczyk umieścił w Internecie, prośbę o pomoc w odnalezieniu swojego czworonożnego przyjaciela.

Wiadomość umieszczona na Twitterze nie pomogła w lokalizacji zaginionego psa. Nikt nie wskazał miejsca pobytu boksera, ale nadawca ogłoszenia otrzymał dość duże wsparcie finansowe w celu poszukiwania zwierzaka. Pomysłowy Brytyjczyk wykorzystał te pieniądze na wypożyczenie helikoptera, aby odnaleźć zaginionego psa. Podczas kolejnego przelotu nad malowniczą krainą, bokser został zauważony nad brzegiem jeziora. Jak się później okazało, stracił tylko sporo na wadze. W ten wyjątkowy sposób uratowano jego życie, które było mocno zagrożone.

Blony, lotnie, samoloty: znajdź wypożyczalnie sprzętu latającego. Znajdź

Najem helikoptera umożliwił lepszy i większy zasięg poszukiwań, dlatego pomysł jest godny naśladowania. W przypadku zaginięcia człowieka możemy liczyć na pomoc rożnych służb ratunkowych. Natomiast, kiedy zaginie nam pies czy kot, to pozostajemy sami z problemem. Kiedy obszar poszukiwań jest rozległy i trudno dostępny, warto pomyśleć o wynajmie, niekoniecznie samolotu czy helikoptera. Jeśli środki finansowe nie umożliwiają wypożyczenie tych stosunkowo drogich środków transportu, można pomyśleć o innym rozwiązaniu. Do poszukiwań w trudnym terenie, czy górzystym, czy na przykład leśnym, można wypożyczyć samochód terenowy, taki jak Jeep czy Hammer. Na leśne lub polne bezdroża można także wypożyczyć quad, który umożliwi szybkie przemieszczanie się w terenie i skuteczne odnalezienie niesfornego zwierzaka.

Wyjątkowa historia poszukiwań z powietrza zaginionego psa, przy pomocy wynajętego helikoptera, może być inspiracją w takich trudnych sytuacjach. Kiedy chcemy odnaleźć zaginione zwierzę, każdy sposób może być dobry, aby szybko go zlokalizować. Może właśnie wypożyczenie odpowiedniego środka transportu będzie najlepszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem w takich poszukiwaniach.