home » artykuły » Wynajem drona, czyli profesjonalne ujęcia z lotu ptaka
28.07.2014 r.

Wynajem drona, czyli profesjonalne ujęcia z lotu ptaka

Są miejsca, sytuacje, przedmioty, których wyjątkowość zobaczymy dopiero robiąc im zdjęcie czy filmując je z lotu ptaka. A możliwość taką, i to bez załogi lotniczej, mamy używając drona znanego także jako bezzałogowy statek latający. Narzędzie to umożliwia nam robienie zdjęć, filmów czy spotów reklamowych z góry. Jeśli nie chcemy wydawać dużej sumy pieniędzy na zakup tego profesjonalnego sprzętu, można skorzystać z oferty firm go wynajmujących.

Wcześniej ujęcia z lotu ptaka były możliwe głównie po wynajęciu helikoptera wraz z pilotem czy dużego dźwigu. Nie wzbudzi zdziwienia, że takie rozwiązania wiązały się z dużymi kosztami. Teraz taka opcja nie jest jedyna. Na rynku funkcjonują już profesjonalne modele latające, dzięki którym filmowanie czy robienie zdjęć z góry jest możliwe „bez udziału człowieka w powietrzu”.

Koszt zakupu drona, który będzie w stanie udźwignąć profesjonalny sprzęt czy to kamerę czy aparat, to od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ci, którzy nie chcą wydawać tylu pieniędzy na jego zakup, mogą skorzystać z oferty firm wynajmujących te sprzęty. Warto dodać, że firmy te świadczą przy tym usługi filmowania czy fotografowania przy użyciu dronów. One specjalizują się w tego typu nagraniach.

Podczas realizacji zdjęć, filmu czy spotu drony poruszają się tak jak chcemy, zawisają w wybranych przez nas miejscach, ukazując przy tym widoki zapierające często dech w piersiach.

Koszt wykonania przez firmę zdjęć lotniczych czy video za pomocą drona może kształtować się w przybliżeniu na poziomie 1500 złotych za krótki dzień zdjęciowy (do trzech godzin), do 3000 - 4000 zł za ośmiogodzinny dzień wynajmu. Dron wynajmowany jest razem z pilotem i operatorem kamery. Do tych kosztów zwykle firmy doliczają także koszty dojazdu. Koszty, i tak mniejsze w porównaniu z innymi rozwiązaniami umożliwiającymi filmowanie z lotu ptaka, schodzą na dalszy plan, gdy podziwia się już zrealizowane filmy czy zdjęcia zrobione za pomocą dronów. Robią duże wrażenie!