Aktualności Produkty Panel logowania Rejestracja
home » artykuły » Kamery termowizyjne już w wypożyczalniach
29.07.2014 r.

Kamery termowizyjne już w wypożyczalniach

Pomiar termowizyjny polega na pomiarze natężenia promieniowania cieplnego, które emitowane jest przez dany obiekt. Dokonuje się go za pośrednictwem kamer termowizyjnych. Jakie jest ich zastosowanie? Wykorzystywane mogą być w utrzymaniu ruchu, w diagnostyce maszyn i instalacji technologicznych. Z ich pomocy korzysta także branża energetyki, budownictwa, medyczna, wojsko czy też sektor naukowo-badawczy.

Zapotrzebowanie na kamery termowizyjnie niezmiennie rośnie, zapewne dlatego, że umożliwiają one szybką diagnostykę urządzeń, dają możliwość dokładnego wykrycia uszkodzeń, a co za tym idzie pozwalają zmniejszyć koszty w przedsiębiorstwie.

Jednak nie tylko firmy i wysoko wyspecjalizowani fachowcy mają dostęp do takich technologii. Również osoba prywatna może wykorzystać na swoje potrzeby ten sprzęt, dzięki wypożyczalnikamer termowizyjnych. Wybierając odpowiednią kamerę można precyzyjnie zlokalizować miejsce strat ciepła w mieszkaniu lub domu, określając wadliwie wykonane miejsca, w których urządzenie wykazuje niskie temperatury na powierzchniach stropów, ścian, podłóg lub dachu. Można też dokładnie zlokalizować przecieki w różnych miejscach budynku, od podłogi, przez ściany, na dachu skończywszy. Kamera pozwala także kontrolować sieci elektryczne i elektroenergetyczne, wskazując miejsce uszkodzeń i wad, a co ważne, urządzenie wskazuje już miejsca z najmniejszymi przegrzewami, dzięki czemu można w odpowiednio szybkim czasie zapobiec awarii.

Cena za wypożyczenie sprzętu uzależniona jest od modelu kamery termoaktywnej oraz od ilości dni, na jaką chcemy ją wypożyczyć. Wypożyczalnia proponuje tym niższą cenę, im większa ilość dni, tak więc bardziej opłaca się wypożyczyć ją na dwa tygodnie niż na jeden dzień. Najniższy koszt wypożyczenia kamery to 199 złotych netto, a najwyższy to 499 złotych netto.

Aby wypożyczyć kamerę, należy zarezerwować ją, wypełniając odpowiedni formularz na stronie internetowej wypożyczalni. Dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę na temat użytkowania kamer, wypożyczalnia przeprowadza kursy i szkolenia na terenie kraju.