Aktualności Produkty Panel logowania Rejestracja
home » artykuły » Czy można wynająć wózek widłowy?
26.01.2015 r.

Czy można wynająć wózek widłowy?

Niemalże wszyscy, którzy prowadzą firmę potrzebują czasami sprzętu, którego nie kalkuluje się kupować. Np. wózki widłowe potrzebne są od czasu do czasu przy rozładunku towaru. Co wtedy zrobić? Otóż możemy liczyć na ich wynajem.

Są firmy specjalizujące się w wynajmie profesjonalnego sprzętu transportowego, w tym właśnie wózków widłowych. Jest to wysoce dogodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują maszyny, ale jej zakup po prostu się nie opłaca. W takiej sytuacji mogą skorzystać z wynajmu krótko- bądź długoterminowego, w zależności od potrzeby. W razie, gdyby okazało się, że jednak maszyna przydałaby się w firmie już na stałe, niektórzy z wynajmujących są w stanie odsprzedać ją w dogodnej cenie. Jeśli nie, dopełniwszy wszystkich warunków umowy musimy zwrócić sprzęt w określonym terminie lub przedłużyć umowę.

Jeśli chodzi o wynajem długoterminowy świetnie sprawdza się on w sytuacji, gdy zakładamy nową firmę i nie chcemy już na początku działalności ponosić kosztów zakupu sprzętu. Można wtedy wynająć podnośniki np. na rok, a w tym czasie firma zapewni również ich serwis i wszystkie ewentualne naprawy. Co ważne dla młodych i tych starszych przedsiębiorców też, koszty wynajmu wózków widłowych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, co jest korzystnym rozwiązaniem finansowym.

Jeśli istnieje taka potrzeba, wózki można wynająć na zasadzie outsourcingu, tzn. wraz z ich operatorem. Nie musimy zatrudniać wtedy dodatkowej osoby do ich obsługi, jeśli nie trudni się nią nikt z naszych pracowników. Oczywiście zwiększają się wtedy koszty wynajmu, ale i tak może to być opłacalne rozwiązanie. Koszty wynajmu ustalone są przez przedsiębiorstwo wynajmujące maszyny, ale klienci są zawsze traktowani indywidualnie, a oferta dostosowywana do ich konkretnych potrzeb. 

Profesjonalni pracownicy przedsiębiorstw oferujących wynajem wózków widłowych są otwarci na dialog i zawsze chętnie odpowiedzą na ewentualne pytania i doradzą optymalne rozwiązanie.