home » artykuły » Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów
04.09.2017 r.

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów

Wynajem samochodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród biznesowych, ale też „zwykłych” klientów. Rozwiązanie to sprawdza się doskonale np. podczas wakacji spędzanych w innym mieście, w trakcie podróży służbowych czy w przypadku uszkodzenia prywatnego samochodu. Jeśli również rozglądasz się za autem do wypożyczenia, sprawdź jak wybrać dobrą wypożyczalnię.

Co wziąć po uwagę?

Wypożyczalnia samochodów obecnie znajduje się w niemal każdym większym mieście. Im większa oferta, tym łatwiej więc znaleźć propozycję dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta. Nierzadko jednak okazuje się, że zbyt duży wybór utrudniać może podjęcie ostatecznej decyzji. Dla wielu osób najważniejszym kryterium będzie cena, jednak warto sprawdzić przed podpisaniem umowy, czy uwzględnia ona tylko wynajem aut, czy obejmuje też podstawienie wybranego pojazdu w określone przez nas miejsce. Taką ofertę ma np. As Car funkcjonujący na terenie Trójmiasta, co jest niezwykle wygodne zarówno dla klientów przyjeżdżających nad morze pociągiem lub przylatujących samolotem w celach turystycznych, jak i dla osób przebywających w Gdańsku lub okolicy w celach służbowych. Niemałe znaczenie ma też to, czy wypożyczalnia aut może zaproponować swoim klientom zróżnicowane pojazdy – inne potrzeby będzie miała wielodzietna rodzina, a inne biznesmen czy osoba samotnie zwiedzająca Trójmiasto. Oczywiście niezwykle istotne jest również to, czy firma dba o swoją flotę i regularnie sprawdza stan techniczny należących do niej pojazdów. Gwarantuje to bezpieczeństwo podczas podróżowania wypożyczonym samochodem i w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko wystąpienia usterki w najmniej oczekiwanym momencie.

 

2

 

Po czym poznać dobrą firmę?

W takich miastach jak np. Gdańsk wypożyczalnia samochodów jest bardzo powszechną formą działaności, dlatego też ciężej w popularnych miejscowościach turystycznych znaleźć rzetelnego dostawcę tego typu usług. Duży wybór samochodów oraz atrakcyjna cena wynajmu to nie wszystko. Warto też zwrócić uwagę na to, czy wypożyczenie samochodu wiąże się z licznymi formalnościami – im jest ich mniej, tym wygodniej dla klienta. Oprócz stanu technicznego samochodu ważne jest też jego utrzymanie – nikt nie chce przecież jeździć autem z brudnymi tapicerkami. Przeglądając dostępne oferty warto więc zwrócić na to uwagę. Kolejną istotną kwestią są ewentualne dodatkowe opłaty. Może okazać się, że wypożyczenie samochodu będzie możliwe tylko po opłaceniu wysokiej kaucji, bądź korzystanie z niego objęte jest limitem kilometrów. Tego typu koszty wpływają na całkowitą cenę wynajmu, dlatego szczegółowe zapoznanie się z cennikiem może uchronić przed przykrymi niespodziankami.

 

 

Zaufaj As Car!

As Car to wypożyczalnia samochodów działająca na terenie całego Trójmiasta. Osoby decydujące się na skorzystanie z jej usług mogą liczyć na dostarczenie wybranego pojazdu w dowolne miejsce i odbiór z lokalizacji wskazanej przez klienta. Jeśli szukasz czystego i sprawdzonego pod względem technicznym auta, ta oferta z pewnością Cię zainteresuje. Atrakcyjne ceny, duży wybór pojazdów, minimum formalności oraz pomoc w wyborze idealnie dopasowanego do potrzeb samochodu to gwarancja zadowolenia nawet najbardziej wymagających klientów.