home » artykuły » Podnośniki koszowe - garść informacji
21.11.2017 r.

Podnośniki koszowe - garść informacji

Jak nazwa wskazuje, podnośnik to urządzenie dźwigowe. Składa się z hydraulicznego ramienia na którego końcu zamontowana jest platforma otoczona barierką (koszem). Wiele prac wykonywanych na wysokościach nie mogłoby zostać ukończonych gdyby nie właśnie podnośniki a ilość ich zastosowań jest ogromna

Jak uzyskać podnośnik?

Urządzenie można kupić bądź wypożyczyć. Szczególnie ta druga opcja jest opłacalna, istnieje na rynku wiele wypożyczalni które oferują podnośniki. Najlepiej wtedy zamówić podnośnik wraz z jego obsługą. Można wtedy być pewnym, wszystkim zajmie się profesjonalna kadra. Również nie ponosimy wtedy odpowiedzialności za wypożyczony sprzęt. Ciężarówka z podnośnikiem w takim wypadku jest prowadzona przez wykwalifikowanego pracownika. Pozwala to też zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na szkolenie pracownika w obsłudze zwyżki.

Zastosowanie

Z tego typu urządzeń korzysta się przed wszystkim na budowach, stosują je również strażacy. Wóz strażacki który dysponuje zwyżką, umożliwia wycinanie konarów drzew czy dostęp do płonącego miejsca. Co ciekawe podnośniki koszowe pomagają nie tylko przy budowie standardowych budowli, ale również przy budowie mostów. Także przy rozbiórkach są często używane, a to dlatego że jak nietrudno się domyślić umożliwiają robotnikom dostęp do wyższych partii rozbieranej budowli. Bardzo często w większych miastach można zaobserwować podnośniki koszowe z których myte są okna w większych budynkach. Tak samo odnawianie i konserwacja elewacji wielopiętrowych budynków wymaga dostępu do podnośnika. Podnośniki koszowe znajdują też zastosowanie przy montażu banerów i reklam. Dzięki podnośnikom koszowym, osoby prywatne także w łatwy sposób mogą pielęgnować swoje ogrody czy chociażby zbierać owoce z drzew.

Rodzaje podnośników

Podnośniki koszowe dzielą się na kilka rodzajów, firmy je oferujące zazwyczaj używają takiego podziału zwyżek:

  • Samojezdne- dysponują własnym napędem i nie muszą być montowane na samochodzie czy przyczepie,
  • Podnośniki na samochodach- montowane na rożnych samochodach, choć przeważnie na autach ciężarowych, W zależności od tego na jakim typie samochodu są zamontowane, dysponują rożnymi możliwościami.
  • Podnośniki na przyczepach- taki podnośnik na przyczepie może być doczepiony do samochodu spełniającego wymogi obciążenia.

Można jeszcze wprowadzić podział ze względu na rodzaj napędu (elektryczny lub spalinowy), rodzaj podwozia (kołowe lub gąsienicowe) i sposób rozkładania.

Jak widać podnośniki koszowe mają szerokie zastosowanie, przez co stały się urządzeniem pożądanym przez wielu przedsiębiorców.

Ofertę na wynajem podnośników koszowych oferuje firma Wypozyczalniapodnosnikow.pl.