Aktualności Produkty Panel logowania Rejestracja
home » artykuły » Angielski- jak szybko nauczyć się języka
04.05.2018 r.

Angielski- jak szybko nauczyć się języka

Język angielski bez wątpienia na stałe wpisał się w naszą codzienność. Używamy go w pracy, podczas podróży a często także w czasie wolnym. Jego znajomość to absolutna konieczność. Wiele osób ma jednak problem z przyswojeniem obcojęzycznych zwrotów.

Krok po kroku

Na początku nauki języka obcego zazwyczaj pojawią się przed nami różnego rodzaju trudności. Bardzo ważne jest, by przetrwać ten moment i się nie poddać. W momencie kiedy zrezygnujemy z nauki, ciężko będzie nam do niej wrócić. Lepszym rozwiązaniem będzie zmiana metod nauczania. Przykładowo, jeśli widzimy że ciągłe czytanie nowych słówek nam nie pomaga, skupmy się na słuchaniu angielskich dialogów. Być może okaże się, że właśnie taki sposób będzie dla nas odpowiedni. Pamiętajmy też, by nie powtarzać pojedynczych słówek. Dużo szybciej uda nam się je zapamiętać, gdy zostaną użyte w kontekście.

Znaleźć czas

Niektórzy choć bardzo chcą nauczyć się języka obcego zwyczajnie nie mają na to czasu. Warto wtedy pomyśleć o zajęciach prowadzonych w godzinach porannych lub poczekać na szybki wakacyjny kurs angielskiego. W Warszawie, w szkole językowej Lincoln znajdziemy mnóstwo interesujących propozycji, dzięki którym opanujemy podstawy angielskiego w dość krótkim czasie. Lato to zazwyczaj nieco luźniejsze chwile, dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem kilku godzin w czasie tygodnia.

Urozmaicenia

Nauka bez dodatkowych bodźców szybko staje się nudna. Warto postawić na zajęcia z native speakerem, ale także skupić się na indywidualnych powtórkach. Jeśli nie chcemy w domu uczyć się w sposób tradycyjny skorzystajmy z nieco innych metod. Dobrym uzupełnieniem zajęć w szkole językowej może być czytanie książek w języku obcym, a nawet oglądanie zagranicznych filmów. Dzięki temu poznajemy nowe sformułowania i utrwalamy te już poznane.

Niezależnie od tego, czy czeka nas urlop zagranicą, czy po prostu postanowiliśmy podszkolić swoje umiejętności językowe, warto skorzystać z szybkich kursów angielskiego. Są one przygotowane w taki sposób, byśmy przyswoili możliwie dużą dawkę informacji w stosunkowo niedługim czasie.