Aktualności Produkty Panel logowania Rejestracja
home » artykuły » Co jest ważne podczas wybierania mebli na eventy?
03.10.2018 r.

Co jest ważne podczas wybierania mebli na eventy?

Jeżeli organizujesz wszelkiego rodzaju eventy, szkolenia czy konferencje, to na pewno zdajesz sobie sprawę, że w wielu przypadkach jednym z kluczowych elementów są właśnie meble. Co ważne, meble wypożyczone. Na co warto zwrócić uwagę, gdy ich poszukujemy? Zapraszamy do dalszej lektury!

Dlaczego jednak wypożyczanie mebli jest rozwiązaniem najlepszym? Wszystko oczywiście rozbija się o pieniądze i wygodę. Wybieramy te meble, które są nam potrzebne, są one dostarczane na miejsce, później odbierane, a nam wszystko się po prostu opłaca.

Własne meble to nie tylko koszt ich zakupu, ale również ich utrzymanie (oraz, w razie potrzeby, renowacja) oraz magazynowanie, a to może generować naprawdę duże koszty. Do tego niewiele firm potrzebuje mebli eventowych częściej niż maksymalnie kilka razy w roku. Dlatego właśnie wynajęcie ich dla wielu jest rozwiązaniem optymalnym.

Na co zwrócić uwagę przed wynajęciem mebli?

Przede wszystkim, szukając mebli, odnajdźmy taką firmę, która oferuje wszystkie meble, których potrzebujemy – o ile jest to możliwe. To rozwiązanie, które będzie dla nas najwygodniejsze i najtańsze. Z jednej strony, zarówno przed, jak i po wydarzeniu, nie będziemy się zastanawiać, do kogo w sumie należy dany fotel i komu później trzeba go oddać. Dodatkowo, wszystkie meble zostaną dostarczone i odebrane w tym samym terminie. Na sam koniec trzeba wspomnieć, że im więcej wypożyczymy ich z jednej firmy, tym teoretycznie możemy liczyć u nich na lepsze dla nas ceny.

Kolejną rzeczą, która warto się zainteresować, jest oczywiście jakość i stan mebli, na które się zdecydujemy. Zobaczmy dokładnie ich zdjęcia i sprawdźmy firmy, które je wyprodukowały. Dopytajmy również osobę, z którą mamy kontakt, o stan mebli. O ile w przypadku imprez plenerowych, część mebli może nosić widoczne ślady użytkowania, to prestiżowa konferencja w drogim hotelu nie jest miejscem, gdzie powinny się one pojawić. Zadbajmy o to, aby w dniu danego wydarzenia nie czekały na nas przykre niespodzianki.

W tym przypadku warto również sprawdzić opinię o firmie, z której chcemy wynająć meble – jeżeli pojawiają się problemy z jakością (lub jakiekolwiek inne) – na pewno ktoś zechciał się tym podzielić i jednocześnie uprzedzić potencjalnych klientów przed potencjalnymi problemami, które mogą na nich czekać.

Nie bez znacznie jest również nasze zapotrzebowanie – już na samym początku warto dać znać konkretnej firmie, jak wiele mebli potrzebujemy. Nie chcemy, aby okazało się, że finalnie… po prostu nie mają ich aż tylu. W tym przypadku przedstawienie dokładnej listy jest kluczowe.

Sprawdzenie wcześniejszych realizacji

Jeżeli chcemy sprawdzić jakość mebli czy skalę imprez lub wydarzeń, które obsługuje dana firma, powinniśmy zainteresować się ich wcześniejszymi realizacjami. Prawdopodobnie nie będzie z tym problemów – firmy chwalą się takimi rzeczami. Jeżeli realizacje nie są przedstawione np. na ich stronie czy profilu na Facebooku, zawsze warto o nie dopytać. Brak konkretnych odpowiedzi czy zdjęć powinien sprawić, że zapali się u nas lampka ostrzegawcza. W takim wypadku na pewno warto rozejrzeć się za jeszcze inną firmą wynajmującą meble. W tym przypadku dobrze tez będzie sprawdzić, kto konkretnie był wcześniej klientem takiej firmy oraz poszukać rekomendacji i innych form, poprzez które dane firmy mogły wyrazić o nich swoje zdanie. To też pomoże nam w dokonaniu najlepszego wyboru.

Loungetime – wynajem mebli na terenie całej Polski

Niezależnie od miasta, w którym organizujesz swoje wydarzenie, jeżeli szukasz mebli, które spełnią Twoje oczekiwania, wraz z obsługą, z którą znakomicie się współpracuje – koniecznie sprawdź ofertę Loungetime.pl. Wieloletnie doświadczenie, niskie ceny, wiele mebli do wyboru – to tylko kilka zalet, z którymi się spotkasz. Więcej o ich ofercie znajdziesz na stronie internetowej www. loungetime.pl – tam też czeka cennik, sprawdź go koniecznie!


Jesteśmy przekonani, że skorzystanie z mebli od Loungetime będzie doskonałą decyzją!

wypożyczalnia stołów i krzeseł na eventy i bankiety