Aktualności Produkty Panel logowania Rejestracja
home » artykuły » Wywiad: Wykrywacz metali dostępny dla każdego
12.03.2014 r.

Wywiad: Wykrywacz metali dostępny dla każdego

     Osooby, które z jakichś powodów muszą lub chcą poszukać metalowego przedmiotu w podłożu, nie muszą kupować drogiego sprzętu, aby poszukiwania zakończyć sukcesem. Znacznie prostszym i mniej kosztownym rozwiązaniem jest wypożyczenie takiego sprzętu na kilka dni, które zazwyczaj wystarczą, aby znaleźć poszukiwany przedmiot. Propozycja kierowana jest zarówno dla poszukiwaczy skarbów jak i osób, które są w potrzebie zlokalizowania metalowej zguby.

     Poprosiliśmy o rozmowę pana Zbigniewa Matyjaszczyka, właściciela internetowego sklepu military-zone.sklep.pl, który umożliwia swoim klientom wypożyczanie wykrywacza metali.

Wypożyczanie wykrywacza metali to dość oryginalny pomysł. Powstał w wyniku zainteresowania klientów taką formą użytkowania wykrywacza, czy może sami wpadliście na pomysł, aby klientom udostępniać ten sprzęt na określony czas?

Z.M. - Pomysł użyczania wykrywacza metali podsunęli nam klienci naszego sklepu. Za przyzwoity sprzęt trzeba zapłacić minimum 600 - 700 zł, a wykrywacze rozbudowane, to 1500 zł i dużo więcej za sztukę. Bywa, że potrzeba użycia wykrywacza jest sporadyczna i nie ma sensu zakup drogiego sprzętu, który później byłby stosunkowo rzadko wykorzystywany. Wypożyczenie w takim wypadku zdaje się być najlepszym rozwiązaniem. Bywa, że niektórzy klienci przymierzają się do zakupu jakiegoś sprzętu, ale nie są pewni, czy to ich pociągnie, zainspiruje do poszukiwań, mając wypożyczony wykrywacz mogą się sprawdzić w terenie i zobaczyć, jak to jest z tymi poszukiwaniami w praktyce.

Po co przeciętnemu Polakowi wykrywacz metali?

Z.M. - Większość osób wykorzystuje wykrywacze metali w celach hobbystycznych, czyli do poszukiwania, może nie tyle wielkich skarbów, co drobnych reliktów przeszłości. Z pewnością każdego poszukiwacza ucieszą znaleziska w postaci starych monet, czy też bagnetów z czasów wojen albo hełmów, odznaczeń i innego wyposażenia. Wiele z tych znalezisk bywa mocno skorodowanych i potężnie nadgryzionych przez ząb czasu, jednakże sama świadomość odnalezienia czegoś sprzed lat, daje poczucie spełnienia, pozwala niejako pośrednio odbywać podróże w czasie i odległej nam rzeczywistości.

Wykrywacz częściej wypożyczają firmy czy osoby prywatne?

Z.M. - Najczęściej wykrywacz metali wypożyczają od nas osoby prywatne, które zagubiły cenne dla siebie przedmioty np.: złote obrączki, pierścionki, klucze do samochodu, telefony komórkowe i podobne drobiazgi, najczęściej zapadające gdzieś w trawie lub w głębokim śniegu. Częstymi klientami są również firmy budowlane wykonujące różne przekopy lub poszukujące instalacji podziemnych - rur, studzienek itp. Niektórzy przeszukują drewno przygotowane do pocięcia, czy nie zawiera w sobie metalowych odłamków jeszcze z II Wojny Światowej.

Czy gdybym ja, kobieta nie mająca pojęcia o obsłudze takie sprzętu, dowiedziała się, że w moim ogródku zakopano niegdyś skarb, mogłabym spróbować poszukać go za pomocą Waszego wykrywacza? Czy jednak jest to zbyt skomplikowane dla laika?

Z.M. - Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż najczęściej osoby wypożyczające wykrywacz metali, nie mają żadnego doświadczenia w obsłudze takiego sprzętu, dlatego też wykrywacze metali, które użyczamy, są jednymi z najprostszych w obsłudze, same automatycznie dostrajają się do rodzaju gruntu, a ich obsługa nie nastręcza trudności nawet laikowi. Podczas wypożyczania instruujemy naszych klientów jak obsługiwać sprzęt, dajemy również drukowaną instrukcję obsługi, w razie, gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości podczas używania wykrywacza. Z obsługą sprzętu poradzą sobie również panie, a nawet starsze dzieci.

Klienci dzielą się z Panem swoimi historiami o skarbach małych i dużych znalezionych dzięki wykrywaczowi?

Z.M. - Nie każdy w naszym społeczeństwie ma odwagę się tym chwalić... Największą satysfakcję odczuwamy, kiedy ktoś zwracając wypożyczony wykrywacz mówi, że odnalazł swoją obrączkę, która zsunęła się z palca podczas gry w piłkę i wpadła w głęboką gęstą trawę, ktoś inny odnalazł pod śniegiem klucze do samochodu, zagubione podczas lepienia bałwana i mógł powrócić szczęśliwie do domu. To może nie są historie o skarbach, ale radość ze znalezienia ważnych rzeczy utraconych jest naprawdę ogromna.

http://military-zone.sklep.pl/