Artykuły

Nie ryzykuj - skorzystaj z ubezpieczenia narciarskiego

Narciarstwo jest sportem zaliczanym do tych o podwyższonym ryzyku. Często podczas jego uprawiania pojawiają się kontuzje i urazy. Warto więc, bez względu na poziom umiejętności rozważyć zakup polisy jaką jest ubezpieczenie na narty. Najczęściej jest tak, że to osoba poszkodowana na stoku, ponosi część kosztów związanych z wypadkiem, zależnie od systemów ratownictwa obowiązujących w danym kraju. Nie są to małe kwoty. Warto więc wybrać takie ubez ... więcej »

Zadbaj o swoje interesy - nagrywaj ważne rozmowy dyktafonem

Żyjemy w czasach, gdy często trudno dojść sprawiedliwości, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia w z walką pojedynczej osoby z dużą korporacją. Jak udowodnić pracodawcy mobbing albo sprzedawcy – celową nieuczciwość? Z pomocą mogą przyjść nagrania, wykonane dyktafonem. Wokół nagrywania rozmów takimi urządzeniami narosła cała otoczka przekłamań i mitów, a to często skuteczna metoda bronienia się przed próbami szkalowania, oszustwa, wyłudzenia albo przemocy p ... więcej »

Zimą na jeziorach, czyli wiatr we włosach na bojerze

Adrenalina, prędkość, wiatr we włosach i można zaśpiewać "mam tę moc". Takie atrakcje serwuje nam zima i panujące niskie temperatury, które sprawiają, że tafle jezior zamarzają zamieniając je w połyskujące jednolite powierzchnie, które aż kuszą do wypróbowania alternatywy żeglarstwa, która - choć powoli - zyskuje nieśmiało popularność wśród amatorów sportów wodnych, ale i amatorów. Dziś idziemy na bojery! Nim zaplanujemy maj&oacu ... więcej »

Samochód w najem czy leasing?

Kiedy firma nie może sobie pozwolić na dokonanie zakupu samochodu niezbędnego do wykonywania działalności gospodarczej z własnych środków finansowych, ma możliwość skorzystania z zewnętrznych form finansowania. Może zdecydować się między innymi na najem lub leasing pojazdu. Która metoda nabycia pojazdu do używania jest korzystniejsza dla przedsiębiorcy? Korzyści wynikające z leasingu Podpisując umowę leasingu przedsiębiorca wchodzi w role ... więcej »

Wypozycz.pl – już 1000 produktów na wynajem!

W naszym firmowym katalogu znajdą Państwo już prawie 1000 produktów dedykowanych na wynajem krótko- i długookresowy. Nasza oferta jest stale rozszerzana w odpowiedzi na potrzeby rynku i oczekiwania naszych klientów, dlatego mamy nadzieję, że w niedługim czasie przekroczymy magiczną granicę tysiąca produktów. Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem w oferowaniu usług zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i instytucji, o czym ś ... więcej »

Kiedy najlepiej zaplanować urlop w Grecji?

Planując wyjazd do Grecji – czy to na Zakynthos, Kretę, Korfu czy w jakiekolwiek inne miejsce, należy pod uwagę wziąć kilka czynników, trzy głównie, to pogoda, ceny oraz ewentualna duża liczba turystów. Sezon turystyczny trwa w Grecji od czerwca do września, wtedy też mamy doczynienia zarówno z najwyższymi cenami w obiektach turystycznych (hotele, restauracje, wypożyczalnie samochodów), największą liczbą turystów, oraz co najważniejsze z najleps ... więcej »

Złote Piaski - raj w Bułgarii

Złote Piaski to druga co do wielkości miejscowość bułgarskiej riwiery. Kurort ten nigdy nie zasypia, a poza tym czaruje jednymi z najpiękniejszych plaż w całej Europie. To idealne miejsce na boski wypoczynek, świetną zabawę i plażowanie. Choć w samym kurorcie nie znajduje się nic co warto zwiedzić, to już nieco dalej czeka naprawdę wiele ciekawych miejsc pozwalających poznać prawdziwą Bułgarię. Cudowne plaże i inne atrakcje... Większość plaż w kurorcie Złote Piaski ... więcej »

Brak ważnego badania technicznego powinien cię martwić. Wiesz, dlaczego?

Pilnuj terminu badania technicznego, to nie żarty Badanie jest potwierdzeniem, że twój samochód jest sprawny technicznie i może uczestniczyć w ruchu drogowym. Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem resortu infrastruktury, każdy samochód powinien przechodzić je 1 raz w roku. Wyjątkiem od normy są auta, które zostały kupione jako nowe bezpośrednio od dealera – właściciela zobowiązuje się do przeprowadzenia ... więcej »

Przewieź gabaryty

W naszym kraju prężnie działa wiele niewielkich firm, często jednoosobowych, które zajmują się przede wszystkim handlem i usługami. Czasem też można natknąć się na prawdziwych rzemieślników. Wszyscy oni chętnie korzystają z samochodów - najczęściej są to niewielkie pojazdy dostawcze oraz pakowne kombi. Czasem też przydatne bywają przyczepki, jakich także nie brakuje zarówno na wtórnym rynku oraz oferowanych jako fabrycznie nowe. Praktyczność ... więcej »

Gdy powierzasz auto pracownikom

Nikt nie zaprzeczy temu, że w każdym, nawet najmniejszym przedsiębiorstwie, potrzebne jest auto, które ułatwi, albo nawet umożliwi pracę. Pamiętajmy, że to, w jakim celu będziemy korzystać z pojazdu, w znacznym stopniu wpłynie na wysokość podatku dochodowego. Rozliczanie kosztów związanych z wykorzystaniem auta można zrealizować bez dużych trudności, trzeba jednak zrobić to rzetelnie. W świetle obowiązujących zasad prawnych  ... więcej »