Artykuły

Planujesz otwarcie e-sklepu? Wynajmij go!

W dobie internetu coraz większym powodzeniem cieszą się wirtualne zakupy, dzięki którym klienci bez wychodzenia z domu mogą kupić dziś praktycznie wszystko. Zalety kupowania internetowego dostrzegają nie tylko konsumenci. Również sprzedawcy coraz częściej sięgają po ten model handlu, zarówno początkujący, jak i ci, którzy posiadają już sklepy stacjonarne. Podstawą każdego sklepu jest odpowiednie oprogramowanie, które ... więcej »

Wypożyczasz samochód? – zapytaj o kaucję

Wypożyczenie samochodu wiąże się najczęściej z wniesieniem kaucji. Kaucja stanowi bowiem po pierwsze zabezpieczenie dla wypożyczającego, po drugie rezerwę dla wszystkich kosztów np. tych dotyczących możliwych szkód, tankowania (jeśli auto w myśl zasady full - to - full – nie zostanie zwrócone z pełnym bakiem). Kaucja związana jest z blokadą środków na karcie kredytowej, debetowej lub płatniczej klienta na czas wynajmu samo ... więcej »

Klucz do rozwoju w nowoczesnym zarządzaniu wypożyczalnią

Żyjemy w czasach, w których Internet i rozwój branży komputerowej dają nam coraz więcej możliwości, ułatwiają życie, sprawiają, że różne procesy stają się szybsze i prostsze. Tendencja ta dotyczy także niektórych aspektów zarządzania. Po nowoczesne rozwiązania sięgają coraz chętniej także wypożyczalnie, bo i dla nich tworzone jest coraz więcej aplikacji, dających różne opcje, skracających czas wielu działań i najpr ... więcej »

Meble na jeden wieczór

Jednym z najważniejszych punktów na liście organizacyjnej każdej imprezy jest załatwienie mebli – czy będą to tylko stoliki do postawienia przekąsek i wina na wernisażu, czy też krzesła i ławki do ustawienia przed plenerową sceną. Skąd wziąć meble na jeden wieczór? Odpowiedź nasuwa się sama: wypożyczyć. Do wypożyczalni wyposażenia wnętrz równie często co organizatorzy imprez prywatnyc ... więcej »

Zwrot kosztów za wynajem samochodu z OC sprawcy

Rozbity, uszkodzony samochód nie musi oznaczać, że pozostaje tylko konieczność korzystania z usług Taxi lub transportu miejskiego. W sytuacji, kiedy auto zostanie uszkodzone przez sprawcę kolizji czy wypadku, osoba poszkodowana otrzymuje pojazd zastępczy. Rozliczenie kosztów wynajmu samochodu zastępczego następuje bezpośrednio z Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy kolizji. Wynajem samochodu zast ... więcej »

Budujesz? Remontujesz? Wypożycz!

Laicy w dziedzinie budownictwa często nie zdają sobie sprawy, jak wiele maszyn i urządzeń potrzebnych jest na każdym etapie prac. Rzadko zdarza się, by osoby prywatne (a niekiedy nawet firmy budowlane) dysponowały całym wymaganym sprzętem – otwiera to rynek dla powstawania coraz to nowych wypożyczalni urządzeń i narzędzi. Jak wszystkie cieszące się powodzeniem usługi, wypożyczalnie sprzętu budowlanego ist ... więcej »

Wypożyczalnia sprzętu do wspinaczki

Uwielbiasz góry, ale nie możesz pozwolić sobie na zakup profesjonalnego i bardzo drogiego sprzętu? A może jeździsz w Tatry tylko na kilka dni w roku? Planując wyprawę górską, możesz wypożyczyć plecak wspinaczkowy, raki, uprzęże, czekany, nosidełka czy namioty ekspedycyjne już za kilkanaście złotych. Wypożyczenie kompletnego zestawu do wspinaczki wysokogórskiej to koszt ok. 70 zł za dobę. Za ... więcej »

Wynajem samochodu na wakacje bez tajemnic

Wybierasz się w podróż i zamierzasz wynająć samochód? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się czego powinieneś unikać oraz na co należy zwracać uwagę. Polski rynek wynajmu samochodów nie jest specjalnie rozbudowany w porównaniu do naszych zachodnich sąsiadów, ale nie powinieneś mieć większego problemu ze znalezieniem wypożyczalni dopasowanej do Twoich potrzeb. Większość z nich ... więcej »

Zanim wyruszysz na spływ kajakowy

Przed nami lato - pora roku, w której najchętniej są odwiedzane rzeki i jeziora przez kajakarzy. Miłośnicy spływów kajakowych oczywiście z takim samym zapałem wypływają o każdej porze roku w poszukiwaniu przygód i odpoczynku na łonie natury, jednak lato jest bez wątpienia najprzychylniejszą porą do tego rodzaju aktywności. Kajak to podstawa Jeśli chcemy ... więcej »

Dekalog wynajmującego

Zanim podejmiemy decyzję o wynajmie sprzętu, warto zapoznać się z kilkoma praktycznymi radami, dzięki którym unikniemy nieprzyjemnych sytuacji i niedopowiedzeń. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się dla Państwa przydatne! 1)     Dowód wypożyczenia sprzętu i dokumentacja fotograficzna Dokumentacja fotograficzna j ... więcej »