Artykuły

Klucz do rozwoju w nowoczesnym zarządzaniu wypożyczalnią

Żyjemy w czasach, w których Internet i rozwój branży komputerowej dają nam coraz więcej możliwości, ułatwiają życie, sprawiają, że różne procesy stają się szybsze i prostsze. Tendencja ta dotyczy także niektórych aspektów zarządzania. Po nowoczesne rozwiązania sięgają coraz chętniej także wypożyczalnie, bo i dla nich tworzone jest coraz więcej aplikacji, dających różne opcje, skracających czas wielu działań i najpr ... więcej »

Wypożyczasz samochód? – zapytaj o kaucję

Wypożyczenie samochodu wiąże się najczęściej z wniesieniem kaucji. Kaucja stanowi bowiem po pierwsze zabezpieczenie dla wypożyczającego, po drugie rezerwę dla wszystkich kosztów np. tych dotyczących możliwych szkód, tankowania (jeśli auto w myśl zasady full - to - full – nie zostanie zwrócone z pełnym bakiem). Kaucja związana jest z blokadą środków na karcie kredytowej, debetowej lub płatniczej klienta na czas wynajmu samo ... więcej »

Meble na jeden wieczór

Jednym z najważniejszych punktów na liście organizacyjnej każdej imprezy jest załatwienie mebli – czy będą to tylko stoliki do postawienia przekąsek i wina na wernisażu, czy też krzesła i ławki do ustawienia przed plenerową sceną. Skąd wziąć meble na jeden wieczór? Odpowiedź nasuwa się sama: wypożyczyć. Do wypożyczalni wyposażenia wnętrz równie często co organizatorzy imprez prywatnyc ... więcej »

Zwrot kosztów za wynajem samochodu z OC sprawcy

Rozbity, uszkodzony samochód nie musi oznaczać, że pozostaje tylko konieczność korzystania z usług Taxi lub transportu miejskiego. W sytuacji, kiedy auto zostanie uszkodzone przez sprawcę kolizji czy wypadku, osoba poszkodowana otrzymuje pojazd zastępczy. Rozliczenie kosztów wynajmu samochodu zastępczego następuje bezpośrednio z Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy kolizji. Wynajem samochodu zast ... więcej »

Wypożyczalnia sprzętu do wspinaczki

Uwielbiasz góry, ale nie możesz pozwolić sobie na zakup profesjonalnego i bardzo drogiego sprzętu? A może jeździsz w Tatry tylko na kilka dni w roku? Planując wyprawę górską, możesz wypożyczyć plecak wspinaczkowy, raki, uprzęże, czekany, nosidełka czy namioty ekspedycyjne już za kilkanaście złotych. Wypożyczenie kompletnego zestawu do wspinaczki wysokogórskiej to koszt ok. 70 zł za dobę. Za ... więcej »

Budujesz? Remontujesz? Wypożycz!

Laicy w dziedzinie budownictwa często nie zdają sobie sprawy, jak wiele maszyn i urządzeń potrzebnych jest na każdym etapie prac. Rzadko zdarza się, by osoby prywatne (a niekiedy nawet firmy budowlane) dysponowały całym wymaganym sprzętem – otwiera to rynek dla powstawania coraz to nowych wypożyczalni urządzeń i narzędzi. Jak wszystkie cieszące się powodzeniem usługi, wypożyczalnie sprzętu budowlanego ist ... więcej »

Wynajem samochodu na wakacje bez tajemnic

Wybierasz się w podróż i zamierzasz wynająć samochód? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się czego powinieneś unikać oraz na co należy zwracać uwagę. Polski rynek wynajmu samochodów nie jest specjalnie rozbudowany w porównaniu do naszych zachodnich sąsiadów, ale nie powinieneś mieć większego problemu ze znalezieniem wypożyczalni dopasowanej do Twoich potrzeb. Większość z nich ... więcej »

Zanim wyruszysz na spływ kajakowy

Przed nami lato - pora roku, w której najchętniej są odwiedzane rzeki i jeziora przez kajakarzy. Miłośnicy spływów kajakowych oczywiście z takim samym zapałem wypływają o każdej porze roku w poszukiwaniu przygód i odpoczynku na łonie natury, jednak lato jest bez wątpienia najprzychylniejszą porą do tego rodzaju aktywności. Kajak to podstawa Jeśli chcemy ... więcej »

Dekalog wynajmującego

Zanim podejmiemy decyzję o wynajmie sprzętu, warto zapoznać się z kilkoma praktycznymi radami, dzięki którym unikniemy nieprzyjemnych sytuacji i niedopowiedzeń. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się dla Państwa przydatne! 1)     Dowód wypożyczenia sprzętu i dokumentacja fotograficzna Dokumentacja fotograficzna j ... więcej »

Wypożyczalnia pomp - kiedy warto z niej skorzystać?

W życiu czasem zaskakują nas sytuacje, do których nie jesteśmy w żaden sposób przygotowani. Różne zalania, powodzie, prace budowlane czy choćby chęć pozbycia się oczka wodnego z działki wymagają od nas specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na usunięcie wody czy przepompowanie innego rodzaju cieczy szybko i skutecznie. Niestety bardzo często okazuje się, że sprzęt posiadający param ... więcej »