Artykuły

Wypożyczalnia pomp - kiedy warto z niej skorzystać?

W życiu czasem zaskakują nas sytuacje, do których nie jesteśmy w żaden sposób przygotowani. Różne zalania, powodzie, prace budowlane czy choćby chęć pozbycia się oczka wodnego z działki wymagają od nas specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na usunięcie wody czy przepompowanie innego rodzaju cieczy szybko i skutecznie. Niestety bardzo często okazuje się, że sprzęt posiadający param ... więcej »

Ślub i wesele - kup lub wypożycz

Sezon ślubów i przyjęć weselnych rozpoczyna się wraz z nastaniem cieplejszej pory roku, gdyż wiele par młodych chciałoby skorzystać z ładnej, słonecznej pogody. Niestety, warunków atmosferycznych nie da się przewidzieć – lepiej skupić się na tym, co można zrobić samemu, by „najważniejszy dzień w życiu” był maksymalnie udany. Ślub i przyjęcie weselne wymagają wielu przygotowań. I ... więcej »

Osobowym czy campervanem - jaki samochód wypożyczyć na wakacje?

Decydując się na wypożyczenie samochodu podczas wyjazdu na wakacjach, zastanawiamy się, jakie auto będzie dla nas najlepsze. Najprościej można by rzec – zależy od potrzeb i upodobań. Jakie możliwości mamy w związku z tym? Wybór samochodu będzie związany z tym, na jak długo będzie nam on potrzebny, do jakich celów, gdzie zamierzamy spać, w jaki sposób chcemy podróżować – c ... więcej »

Dodatki do wypożyczonego auta

Wynajem samochodów osobowych czy dostawczych stało się dość powszechną ofertą na rynku polskim. Obecnie firmy zajmujące się takimi usługami prześcigają się w ofertach dodatkowego wyposażenia auta, które dostosowane jest do wymogów i indywidualnych potrzeb każdego klienta. Podróżujące rodziny potrzebować będą fotelika dla dziecka, podczas gdy inni mogą potrzebować bagażnik na sprzęt n ... więcej »

Sprzęt zoologiczny na wynajem - to możliwe!

Czy warto inwestować w drogi sprzęt zoologiczny przeznaczony na jeden wyjazd bądź jednorazową okazję? Wielu właścicieli zwierząt, nie zdając sprawy z istnienia doskonałej alternatywy w postaci stacjonarnych wypożyczalni, decyduje się na zakup przedmiotów, które po kilku tygodniach zostają rzucone w kąt i zapomniane. ... więcej »

Wypożyczalnie online - firmy przenoszą działanie swoich programów do internetu

Aktualnie każde przedsiębiorstwo, niezależnie od jego struktury i wielkości, aby się rozwijać potrzebuje infrastruktury informatycznej: aplikacji biurowych, systemów do zarządzania produktami i zespołem, sklepów internetowych czy po prostu przestrzeni niezbędnej do archiwizacji danych. Do niedawna przedsiębiorcy byli przekonani, że najbezpieczniejszą formą przechowywania danych są własne lokalne serwery i wewnętrzne zaplecze techniczne. Tymczasem clo ... więcej »

Wypożyczanie sprzętu do nurkowania - poradnik

Wodne sporty ekstremalne stają się coraz popularniejsze. Jednym z nich niewątpliwie jest nurkowanie – dyscyplina pozwalająca na poznanie piękna świata podwodnego. Chcąc je uprawiać, musisz posiadać odpowiedni sprzęt, który jest bardzo kosztowny. Z tego też względu większość amatorów nurkowania pierwsze kroki kieruje do wypożyczalni sprzętu. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie ekwipunku nurkowego? Poniższy poradnik pozwoli Ci na uni ... więcej »

Porady dla podróżujących wypożyczonym autem cz. 1

„Konsumenci często nie czytają dokładnie umów lub podpisują dokument sporządzony w języku, który słabo znają. Wówczas, gdy przykładowo podczas wycieczki dojdzie do przebicia opony, są zaskoczeni, że muszą zapłacić z własnej kieszeni, gdyż ubezpieczenie nie obejmowało takiej szkody” – mówi Piotr Stańczak, Dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Gdzie wynająć ... więcej »

Kto za to zapłaci? – kilka słów o wypadku wypożyczonym samochodem

Bywają w życiu takie sytuacje, w których opłaca się wypożyczyć samochód. Kiedy już zdecydujemy się na konkretną wypożyczalnię, warto zapoznać się z jej regulaminem, nie tylko po to, żeby wiedzieć, jakie dokumenty są potrzebne do wypożyczenia samochodu, ale także po to, by dowiedzieć się na temat tego, na kim spoczywa odpowiedzialność za wypożyczony samochód i np. kto będzie pokrywał koszty, gdyby zdarzył się nam wypadek. ... więcej »

Od VHS do internetowego streamingu – ewolucja wypożyczalni filmów

Wraz z rozwojem Internetu ewoluują również biznesy. Wypożyczalnie filmów to specyficzny model, który ma możliwość całkowitego przeniesienia się do sieci i umieszczania tam swoich zasobów. Obecnie oddane do „konsumpcji” filmy nie potrzebują już fizycznego nośnika . Wystarczy, że klient naciśnie przycisk PLAY w oknie internetowego odtwarzacza – zaczyna się seans. Złot ... więcej »