Artykuły

Od VHS do internetowego streamingu – ewolucja wypożyczalni filmów

Wraz z rozwojem Internetu ewoluują również biznesy. Wypożyczalnie filmów to specyficzny model, który ma możliwość całkowitego przeniesienia się do sieci i umieszczania tam swoich zasobów. Obecnie oddane do „konsumpcji” filmy nie potrzebują już fizycznego nośnika . Wystarczy, że klient naciśnie przycisk PLAY w oknie internetowego odtwarzacza – zaczyna się seans. Złot ... więcej »

Smartfonomaty – koncept wypożyczalni mobilnych urządzeń

Przez ostatnich kilkanaście lat telefon komórkowy budował sobie pozycję najbardziej przydatnego człowiekowi urządzenia. Ewoluował, przekształcając się w lekkiego, przystosowanego do kontaktowania się z całym światem smartfona. Na pomysł usprawnienia modelu biznesowego, polegającego na wypożyczaniu tych urządzeń, wpadł chiński projektant Liu Yi. Mieszkańcy dużych polskich miast mogą wypożyczyć smartfona c ... więcej »

Drukuj i oszczędzaj

Każde przedsiębiorstwo coś drukuje – w mniejszej lub większej ilości. Nie zawsze jednak zakup drukarki, która zaspokoi jego potrzeby szybko i niezawodnie, jest rozwiązaniem racjonalnym ze względów finansowych. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wynajem urządzeń drukujących, obniżając w ten sposób koszty druku. Firmy mające w swojej ofercie sprzęt drukujący przyznają,  że wiele przedsiębiorstw ... więcej »

Hotel i dom na czterech kółkach

Pierwszy powiew wiosny już za nami, a weekend majowy oraz letni urlop coraz bliżej. Wiele osób właśnie w tym momencie podejmuje decyzję o tym, gdzie spędzi swoje wakacje, a także jaki środek transportu wybierze. Kamper, czyli samochód turystyczny, to rozwiązanie idealne na wakacje w gronie rodziny lub przyjaciół i świetna okazja do przeżycia niezapomnianej przygody! Możliwość swobodnego prz ... więcej »

Sprzęt fotograficzny z wypożyczalni?

Dobry sprzęt fotograficzny jest jednym z droższych sprzętów dostępnych na rynku. Jego ceny wahają się od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych. W wielu przypadkach zakup tak kosztownego sprzętu nie ma sensu. Rozsądniejsze i bardziej opłacalne jest jego wypożyczenie. W jakiej sytuacji warto udać się do wypożyczalni zamiast do sklepu? Ze sprzętem trzeba się „polubić”      Jak z każdym sprzętem, także z fot ... więcej »

Wypożyczalnia zwierząt egzotycznych

     Modelki przywdziane w węże lub prezentujące na dłoniach włochate pająki to w ekskluzywnych magazynach dla kobiet regularny widok. Czytelnicy jednak rzadko zastanawiają się, skąd pochodzą towarzyszące sesjom fotograficznym zwierzęta. Czy są własnością fotografa? A może wynajmuje się je w zoo? Niewielu odbiorców wie o istnieniu wypożyczalni zwierząt egzotycznych.      Wypożyczalnie mogą zaoferować towarzystwo m.in. węż ... więcej »

Wywiad: Wykrywacz metali dostępny dla każdego

     Osooby, które z jakichś powodów muszą lub chcą poszukać metalowego przedmiotu w podłożu, nie muszą kupować drogiego sprzętu, aby poszukiwania zakończyć sukcesem. Znacznie prostszym i mniej kosztownym rozwiązaniem jest wypożyczenie takiego sprzętu na kilka dni, które zazwyczaj wystarczą, aby znaleźć poszukiwany przedmiot. Propozycja kierowana jest zarówno dla poszukiwaczy skarbów jak i osób, które są w potrzebie ... więcej »

Wypożyczalnia samochodów Moto-Rent

      W Przemyślu, w województwie podkarpackim, z dużym powodzeniem działa wypożyczalnia samochodów „Moto-Rent”. Jest firmą, która osiąga sukcesy na rynku wynajmu samochodów osobowych, bo posiada w swojej ofercie również samochody zastępcze.       Jest to rewelacyjne rozwiązanie w przypadku uczestniczenia w kolizji lub wypadku drogowym, kiedy to zostajemy poszkodowani przez uszkodze ... więcej »

Wypożyczalnia torebek Rent-A-Bag

Rent-A-Bag, czyli torebki, których nie trzeba kupić, aby cieszyć się ich pięknem O ile wypożyczanie trwałych, drogich produktów typu samochody, sprzęt sportowy czy też narzędzia, nikogo już nie dziwią, o tyle wypożyczanie drobiazgów mieszczących się w damskiej garderobie należy wciąż do rzadkości. Taką ofertę przedstawia właśnie firma Rent-A-Bag, która otwierając się na potrzeby współczesnej, modnej i ... więcej »

Podręcznik z wypożyczalni

Wrzesień, nowy rok szkolny, czas kiedy wydajemy setki złotych na podręczniki szkolne. Tymczasem te w niektórych miejscach można także wypożyczyć. Tak jest od wielu lat w Zabrzu. To właśnie tam działa od kilkunastu lat działa wypożyczalnia podręczników. Prowadzi ją Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Z oferty wypożyczalni mogą korzystać najbardziej potrzebujące rodziny. Z roku na rok rośn ... więcej »