Artykuły

„Transportówką” przez Warszawę

Po raz kolejny miasto proponuje mieszkańcom stolicy poruszanie się alternatywnymi do samochodów środkami komunikacji. Są nimi nietypowe rowery – tzw. „transportówki”. Na pierwszy rzut oka uwagę zwracają bajkowe rysunki, które zdobią ładunkowe skrzynie rowerów. W skrzyniach przewozić można nawet do 100 kg, a tylny bagażnik wytrzyma obciążenie 80 kg. Wypożyczalnia „transportówek&rdqu ... więcej »

Za potrzebą, czyli wynajem przenośnych toalet od podszewki

Prowadzisz punkt gastronomiczny na świeżym powietrzu? A może kupiłeś działkę rekreacyjną bez podłączenia do kanalizacji? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie albo długotrwałym wynajmie przenośnych urządzeń sanitarnych! Przenośne toalety sprawdzą się w wielu miejscach m.in. na plażach i kempingach, parkach i terenach rekreacyjnych, przystankach komunikacji, wyciągach narciarskich etc. Można z nich korzysta ... więcej »

Czy warto cyklinować stary parkiet?

Zanim podejmiemy decyzję o cyklinowaniu, należy dokonać rzetelnej oceny stanu parkietu oraz stwierdzić jak intensywne ślady użytkowania nosi. Jeżeli na parkiecie widzimy zwykłe oznaki używania – przetarcia w bardziej eksponowanych miejscach, ślady po napojach oraz innego typu zabrudzenia – prawdopodobnie wystarczy jednorazowe cyklinowanie. Jeżeli jednak parkiet jest bardziej zniszczony, warto wykona ... więcej »

Chcesz wypożyczyć krowę? Sprawdź czy to możliwe

Swego czasu pojawiły się na warszawskich i poznańskich ulicach billboardy o treści, która tyleż dziwiła co intrygowała. Z plakatów spoglądała urocza łaciata, a napis informował o jedynej w Europie wypożyczalni krów! Rodakom uruchomiła się wyobraźnia: po co wypożyczać krowę, jak to działa, gdzie można wypożyczyć, ile to kosztuje? Zainteresowane osoby zaczęły szukać informacji o tym nietypowym przedsięwzięciu. Z jakim efektem? ... więcej »

Orbisfera - Wypożyczalnia sprzętu fitness w Warszawie

Dla miłośników sportu z Warszawy i okolic, którzy preferują treningi w domowym zaciszu, istnieje doskonałe rozwiązanie, które umożliwia regularne uprawianie sportu w domu bez konieczności wydawania niemałych przecież pieniędzy na nowy sprzęt. Również firmy i organizacje mogą korzystać z tej opcji. Rozwiązaniem tym jest wypożyczalnia sprzętu Orbisfera, która oferuje duży wyb&oa ... więcej »

Markery, butle, loadery – sprzęt do pozorowanej walki

Mimo ponad 20-letniego stażu w Polsce, paintball wciąż nosi status jednego z najmodniejszych sportów. Wiedzą o tym właściciele rzeszowskiego centrum Progame, którzy prócz możliwości organizacji pozorowanej walki przy użyciu bezpiecznego sprzętu, oferują jego indywidualne wypożyczenie. Paintball w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Tę formę rozrywki wybierają rodziny, grupy znajo ... więcej »

Kamery termowizyjne już w wypożyczalniach

Pomiar termowizyjny polega na pomiarze natężenia promieniowania cieplnego, które emitowane jest przez dany obiekt. Dokonuje się go za pośrednictwem kamer termowizyjnych. Jakie jest ich zastosowanie? Wykorzystywane mogą być w utrzymaniu ruchu, w diagnostyce maszyn i instalacji technologicznych. Z ich pomocy korzysta także branża energetyki, budownictwa, medyczna, wojsko czy też sektor naukowo-badawczy. Z ... więcej »

We Wrocławiu powstanie wypożyczalnia aut elektrycznych

Ekologiczne rozwiązania nie są obce stolicy Dolnego Śląska. W 2011 roku zamontowano w kilku dzielnicach miasta system ładowania pojazdów elektrycznych, który ma zostać wzbogacony o kolejnych dziesięć stacji. W „zieloną” stronę podąża również transport miejski – po Wrocławiu jeździ hybrydowy autobus, napędzany prądem i ropą. Czy miastu uda się zrealizować kolejny krok w st ... więcej »

Wypożyczalnie e-booków już w Polsce

Książki w wydaniu elektronicznym, tak zwane e-booki, są sprzedawane i wypożyczane tak samo jak tradycyjne wydania książek w formie papierowej. Różnica polega wyłącznie na tym, że e-booki są zapisane w postaci plików i mają formę elektroniczną. Korzystnym sposobem nieodpłatnego dostępu do elektronicznych publikacji są e-wypożyczalnie w bibliotekach. Biblioteki cyfrowe to kolekcje darmowych, cyfrowy ... więcej »

Wynajem drona, czyli profesjonalne ujęcia z lotu ptaka

Są miejsca, sytuacje, przedmioty, których wyjątkowość zobaczymy dopiero robiąc im zdjęcie czy filmując je z lotu ptaka. A możliwość taką, i to bez załogi lotniczej, mamy używając drona znanego także jako bezzałogowy statek latający. Narzędzie to umożliwia nam robienie zdjęć, filmów czy spotów reklamowych z góry. Jeśli nie chcemy wydawać dużej sumy pieniędzy na zakup tego profesjonalnego sprzętu, można skorzystać z oferty firm go ... więcej »